15 грудня 2016 року у Кловському ліцеї відбулося засідання «круглого столу» до 130-річчя від дня народження українського педолога Олександра Залужного (1886-1938). Це був перший захід такого масштабу, присвячений пам’яті цього видатного вченого. У роботі «круглого столу» взяли участь доктор педагогічних наук, академік НАПН України Ольга Сухомлинська, завдяки якій ім’я О. Залужного повернулося в історію української педагогіки, земляки О. Залужного з Апостолового на Дніпропетровщині, директор Педагогічного музею України, кандидат педагогічних наук Олександр Міхно, старший науковий співробітник музею Вікторія Бондаренко, вчені-педагоги та вчителі Кловського ліцею.
Засідання «круглого столу» відбулося у межах започаткованого ліцеєм Історико-педагогічного клубу
З виступу Олександра Міхна: «Олександр Залужний є нетиповим українським ученим. І ця нетиповість виявилася зримо навіть у його зовнішності. Збереглося лише два фото вченого, з яких на нас дивиться чоловік голлівудської зовнішності. Гідною голлівудського трилера є і його доля. Народившись у Апостоловому на Дніпропетровщині, він певний час проживав і навчався у Франції, де слухав лекції одного із засновників соціології Дюркгейма, далі доля закинула його на інший край світу – у Владивосток, потім Харків, Москва і, зрештою, повернення в Україну уже під конвоєм…
Олександр Самійлович був надзвичайно талановитим ученим, науковцем-експериментатором, а всі його праці — переконливо аргументовані й логічно вибудувані, позбавлені радянських ідеологічних конструкцій. Мабуть, саме цю наукову довершеність йому й не вибачили менш обдаровані «колеги». А далі – конвеєр уже працював на повну потужність…
Суд над О. Залужним тривав 15 хвилин. Олександра Залужного розстріляли у вересні 1938 року.
Це наше зібрання є, насамперед, даниною пам’яті і шани видатному вченому-педагогу»