Марійка Підгірянка — дитяча письменниця, педагогиня, культурно-освітня діячка. Понад 40 років вона вчителювала у школах Закарпаття і Прикарпаття; організовувала школи для навчання дітей українською мовою; викладала для українських дітей-біженців в роки Першої світової війни закордоном. Педагогічний доробок Марійки Підгірянки – це укладені нею підручники для початкової школи, впровадження в освітній процес новітніх на той час методів навчання, це індивідуальний підхід до учнів. І звичайно — її художні твори для дітей
![](http://pmu.in.ua/wp-content/uploads/2024/07/marijka-pidgirjanka-magija-pedagogiki-ta-ljubovi-do-ditej-720x400.jpg)