Науково-пошукові експедиції Педагогічного музею

Літо – найкраща пора для науково-пошукових експедицій!

Науковці Педагогічного музею систематично працюють над пошуком архівних матеріалів про педагогів України з метою поповнення фондів музею.

Цього літа, в селі Погреби, що на Броварщині (Київська обл.), нам вдалося знайти нащадків відомої дитячої письменниці, педагогині Варвари Гринько та отримати цінні архівні матеріали про життєтворчість діячки.

Варвара Пилипівна Гринько (1937-2024) – дитяча письменниця, педагогиня, поетеса. Лавреатка Міжнародної літературної премії ім. Івана Кошелівця. Вчителька української мови і літератури в ліцеї № 102 м. Києва. Відмінниця освіти України. Авторка підручників «Букварик-Веселик», «Українська азбука», «Безпека малят», «Абетка», «Букварик-дошколярик», трилогії для дошкільнят: «Абетка», «Букварик», «Математика для дошкільнят».

За її абетками та букварями навчалося не одне покоління українських дітей, її вірші друкувалися на шпальтах провідних дитячих часописів та видавалися окремими збірками.

Щиро вдячні родині поетеси, зокрема її сину Юрію Кузьмінському, за надані матеріали та розповідь про Варвару Пилипівну, а також небайдужим жителям м. Броварів за сприяння в пошуковій роботі!