10 квітня 2014 року у приміщенні Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15) відбувся круглий стіл «Мистецтво й освіта у просторі музею: традиції та інновації». Його організаторами виступили Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького та кафедра загальної і соціальної педагогіки Львівського національного університету імені Івана Франка.
Метою заходу було обговорення теоретичних й практичних аспектів взаємодії мистецтва й освіти у музейному просторі, виявлення їх міжпредметних зв’язків в гуманітарній сфері, технологічних особливостях упровадження у практику шкільництва.
У ході роботи круглого столу акцентувалася увага на сучасних підходах до проектування музейного простору у взаємодії освіти й мистецтва (доц. кафедри загальної та соціальної педагогіки ЛНУ Олексій Караманов), формах і методах музейно-педагогічної взаємодії з учнями у Львівській національній галереї мистецтв (зав. відділом промоції ЛНГМ Іванна Новаківська), досвіді реалізації інноваційних музейно-педагогічних заходів, зокрема, «Дня школи в музеях м. Львова» (заслужений вчитель України Ірина Ласкій), упровадженні технології «Педагогічний марафон» (методист Навчально-методичного центру освіти м. Львова Олександра Гурин), актуальних мистецьких проектах у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (зав. освітнім відділом НМЛ Ірина Різун), психологічних особливостях проведення музейних уроків (вчитель інформатики та педагог-організатор СЗШ №50 м. Львова Павло Бачинський) тощо.
На прикладі проектів «Школа і музей: працюємо разом», «Освіта через мистецтво» «Єдиний освітньо-культурний простір» було розкрито інтегративну роль музейної педагогіки у шкільній практиці та додатковій освіті м. Львова.
Круглий стіл завершився дискусією, у якій взяли активну участь вчителі, методисти, музейні працівники, аспіранти та студенти університету.
Текст – Олексій Караманов
Фото – Тетяна Дануца