Виставка «Полум’яне серце»

(до 125-річчя від дня народження Івана Панасовича Соколянського)

3 квітня 2014 року в Педагогічному музеї України відбулося відкриття виставки «Полум’яне серце», котра показує багатогранність таланту Івана Панасовича Соколянського як тифлосурдопедагога та громадського діяча.

В урочистому відкритті виставки взяли участь учні та вихователі спеціальної школи-інтернату І-ІІІ ступенів №9 міста Києва. Директор музею Олександр Міхно привітав гостей заходу, наголосивши, що виставка є даниною шани І. П. Соколянському, спадщина якого актуальна й сьогодні. Презентував матеріали виставки автор концепції експозиції, науковий співробітник Ярослав Платмір.

Виставка складається з двох розділів. Перший розділ висвітлює життєвий шлях І. П. Соколянського, його педагогічні ідеї, методики та найвідоміші праці: «Букварь для индивидуального обучения взрослых глухонемых», «Букварь для школ взрослых глухонемых» (1958 р.) та посмертне видання «Обучение и воспитание слепоглухонемых» (1962). За допомогою фотоматеріалів висвітлено усі періоди життя видатного тифлосурдопедагога та його робота з учнями.

Другий розділ повністю присвячений роботам дітей та вихователів спеціальної школи-інтернату І-ІІІ ступенів №9 міста Києва. У вітринах представлено різнопланові творчі роботи вихованців закладу: від малюнків до вишивки.

Виставка працюватиме до кінця травня 2014 р.

Ярослав Платмір,

науковий співробітник

Педагогічного музею України