All day
21.08.2020
21 серпня - 145 років від дня народження Олександра Музиченка (1875, ін. 1878–1940), українського педагога, першого директора Педагогічного музею ім. цесаревича Олексія (нині – Педагогічний музей України)
Олександр Музиченко обіймав посаду директора Педагогічного музею імені цесаревича Олексія Миколайовича (нині Педагогічний музей України) з1912 по 1914 рік.
Музей був створений у 1901, але коштів для побудови власного приміщення не вистачило, тому заклад постійно переміщався з однієї будівлі в іншу. 5 жовтня 1912 відбулося офіційне відкриття музею у власному приміщенні на вулиці Володимирській, яке широко висвітлювалося як у вітчизняній, так і у закордонній пресі. Музей містив в собі не лише зали з експонатами, але й велику бібліотеку, читальний зал та спеціальні кабінети для демонстрування навчальних приладів.
Робота музею у власному приміщенні розпочалася серією лекцій для викладачів початкових навчальних закладів, вихованців учительського інституту та вчительської семінарії. Першу лекцію на тему «Селянська реформа і народна освіта» прочитав 5 жовтня 1912 директор Ніжинського історико-філологічного інституту професор Іван Іванов. 6 жовтня цього ж року викладач Києво-Печерської чоловічої гімназії, згодом відомий український педагог Микола Даденков прочитав лекцію на тему «Новий педагогічний рух у Німеччині». Крім того, у великій залі музею проводили зібрання науковців та представників різних освітянських товариств.
У 1913 О. Музиченко ініціював відкриття літніх курсів для народних вчителів, які проходили на базі музею. Педагог ретельно добирав штат кваліфікованих лекторів. Всі вони працювали з О. Музиченком у Фребелівському інституті. Провідними лекторами курсів стали Микола Даденков, Наталія Лубенець, Василь Зеньківський та Роман Гельвіг.
Завдяки ініціативам Олександра Музиченка музей перетворився на науково-методичний педагогічний центр усієї України.