Поповнення фондів Педагогічного музею України

Днями Педагогічний музей України поповнився новими унікальними експонатами, подарованими музею Галиною Кирпою, дитячою письменницею та дружиною Дмитра Чередниченка (1935 – 2021), письменника, перекладача і педагога.

Науковці музею, завітавши до родини Чередниченків, отримали для музею підручники для школярів (букварі, читанки, хрестоматії) авторства Д. Чередниченка та Г. Кирпи, їхні художні книги для дітей, світлини, нагороди, особисті речі Д. Чередниченка. Ці матеріали стануть основою для нашої майбутньої віртуальної виставки до 90-річчя Дмитра Чередниченка і допоможуть створити персональний міні-архів його творчої спадщини. А художні твори для наймолодших читачів Галини Кирпи поповнять музейну колекцію дитячої літератури новими сучасними виданнями.

Надзвичайно цінним подарунком для музею від родини митців стало рідкісне видання букваря початку ХХ ст. «Український буквар. Яринá» (1918, Кам’янець-Подільський) авторства А. Воронця, художнє оформлення Г. Нарбута.

Зустріч із родиною Чередниченків була сповнена тепла і несподіваних відкриттів! Пані Галина Кирпа поділилася з науковцями музею цікавими фактами з життя і творчості Дмитра Чередниченка, розповіла про його хобі – мистецтво фотографії та малювання, розкрила секрет прототипу головної героїні циклу оповідань «Чому Волошка запишалася». А ще поділилася неймовірною історією їхнього знайомства.

Педагогічний музей України висловлює щиру подяку пані Галині Кирпі, пані Оляні Чередниченко @Olayna_Ruta за щире і тепле спілкування, за надані для музею матеріали, за неймовірну багаторічну працю всієї родини Чередниченків на благо розвитку української літератури, педагогіки та мистецтва.

Згідно з Постановою Верховної Ради України від 21 грудня 2023 року № 3536-IX “Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2024-2025 роках”, 90 років з дня народження Дмитра Чередниченка відзначають на державному рівні.