«Ура! Юнацький футбол!»

Беззаперечним є факт, що з-поміж усіх видів спорту футбол є найпопулярнішим, це найулюбленіша гра дітей шкільного віку. Але все починається з малого: поступово удосконалюються уміння гравців, тактика гри, уміння завести публіку; юнацький футбол стає “великим”, дорослим.

Організовуючи виставку “Ура! Юнацький футбол!”, Педагогічний музей України ставив собі за мету на прикладі представлених матеріалів учасників виставки показати основні тенденції розвитку юнацького футболу, висвітлити принципи діяльності юнацьких футбольних федерацій, клубів, команд України, методів і форм їх роботи: популяризувати позитив перспективного впливу фізичної виховної роботи юнацьких футбольних об’єднань на формування гармонійно-розвинутої особистості.

Виставка складається із 3-х розділів.

До І-го розділу входять матеріали, які розповідають про історію та сьогодення діяльності федерації футболу України, спортивну діяльність національної збірної футболу України, юнацькі футбольні збірні до 17, 18 , 19 років. Також у цьому розділі представлена література про фізичне виховання із фондів Педагогічного музею та сучасна періодична преса про футбол, нормативно-правова база про розвиток футболу в Україні, зокрема це укази президентів України Л. Кучми «Про деякі заходи щодо вдосконалення системи фізичного виховання дітей та молоді у навчальних закладах і розвитку дитячо-юнацького спорту в Україні» та В. Ющенка «Про національний план дій щодо реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту». На окремому стенді представлено матеріали про те, що Президент України В. Янукович запропонував визначити 2012 рік в Україні Роком спорту та здоровою способу життя, а також указ міністра науки і освіти, молоді та спорту України Д. Табачника «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс “Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу”.

Оскільки виставка присвячена Євро 2012, в 1-му розділі представлено команди-часники Чемпіонату.

ІІ-й розділ складають матеріли учасників виставки: федерація юнацького футболу м. Києва, «Дитячо-юнацька футбольна ліги Київської області», юнацький футбольний клуб м. Мукачево, Житомирський юнацький футбольний клуб

Учасники виставки надали цікаві матеріали про історію та футбольне життя своїх футбольних об’єднань. Зокрема, це фото, нагороди, форма, емблеми тощо. Отже, в цілому складається картина, що юнацькому футбольному руху притаманні як загальні так і індивідуальні тенденції розвитку юнацького футболу, основні принципи, методи і форми роботи юнацьких футбольних федерацій, клубів, команд України.

ІІІ-й розділ — «Футбол очима вболівальників» — це емоційно насичений розділ за своїм змістом, оскільки в ньому представлено фотоматеріали футбольної тематики з інтернет-сайтів та дитячі малюнки конкурсу “Про футбол. Євро 2012”. Роботи надано організатором конкурсу – туристичною фірмою “Супутник”.

Виставка буде працювати до 31 вересня 2012 року.