Музей В. О. Сухомлинського при комунальному вищому навчальному закладі «Олександрійський педагогічний коледж імені В. О. Сухомлинського»

01Музей В. О. Сухомлинського при комунальному вищому навчальному закладі «Олександрійський педагогічний коледж імені В. О. Сухомлинського» був створений у 1970 році, а в 1980 – йому присвоєно звання «Народний».

Музей розташований в окремій кімнаті площею 34 квадратних метри. Загальна кількість одиниць зберігання у музеї – 260, з них предметів основного фонду – 153.

У музеї 12 розділів експозиції, які мають такий зміст:

  • Дитячі та юнацькі роки В. Сухомлинського.
  • Участь В. О. Сухомлинського у Великій Вітчизняній війні.
  • Педагогічна діяльність в Удмуртії.
  • Перші наукові праці.
  • Захист дисертації.
  • Діяльність на посаді директора школи.
  • Основні культи школи.
  • Громадська діяльність В. О. Сухомлинського.
  • І. Г. Ткаченко – соратник В. О. Сухомлинського.
  • В. О. Сухомлинський – педагог сьогодення і майбутнього.
  • Увічнення пам’яті В. О. Сухомлинського.
  • Твори, видані в нашій країні і за кордоном.
02 03
04 05

Уся діяльність музею здійснюється з метою використання та популяризації педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського і тісно зв’язана з навчально-виховним процесом.

0607На початку кожного навчального року обирається рада музею в кількості 5 студентів. Члени ради музею беруть участь у плануванні роботи , проводять екскурсії, виступають в академічних групах із доповідями на тему: «Мистецтво розумового виховання», «Виховання громадянина-патріота», «Гармонія трьох начал» тощо.

 Матеріали музею використовуються у процесі підготовки та проведення щорічної урочистої лінійки, присвяченої Дню народження В. О. Сухомлинського, створення та поповнення куточків В. О. Сухомлинського у навчальних аудиторіях і кабінетах. Щорічно для груп нового набору проводяться оглядові екскурсії з метою ознайомлення із життям і творчою діяльністю видатного педагога. Серед відвідувачів – учасники регіональних методичних об’єднань, нарад-семінарів викладачів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, випускники коледжу, учні базових загальноосвітніх навчальних закладів.

08Керівники навчальних груп використовують матеріали музею для проведення педагогічних читань творів В. О. Сухомлинського: «Серце віддаю дітям», «Павлиська середня школа», «Методика виховання колективу», «Розмова з молодим директором», «Сто порад учителеві». Студенти-практиканти використовують для роботи матеріали музею у процесі підготовки до проведення занять та виховних заходів у базових навчальних закладах. Студенти випускних груп, які пишуть курсові роботи з використанням педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського, звертаються до матеріалів музею, організовуючи експериментальну дослідницьку роботу.

Постійно поповнюється методичними матеріалами (рефератами, доповідями, методичними розробками, посібниками) рубрика «Використання педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського викладачами коледжу».

09Також, щорічно організовуються екскурсії до меморіально-педагогічного музею В. О. Сухомлинського в селищі Павлиш.

 Тривалий час екскурсоводом був директор музею, соратник В. О. Сухомлинського, лауреат обласної премії В. О. Сухомлинського, кандидат педагогічних наук І. А. Шевченко.

10Уся робота в музеї здійснюється в системі навчально-виховного процесу педагогічного коледжу і спрямована на вивчення, популяризацію та застосування педагогічної спадщини видатного педагога-гуманіста.

Приміщення музею утримується за рахунок педагогічного коледжу: http://opk.org.ua/menyu-sajtu

У 2015 році у кімнаті-музеї зроблено косметичний ремонт, частково реставровано стенди. За сприяння депутата Олександрійської міської ради, колишнього випускника педагогічного коледжу В. В. Дожджаника у музей було придбано комп’ютер.

 

Матеріали підготували: Н. В. Кучеренко, Л. А. Гайда