Юрій Рудавський: 75 років

Юрій Рудавський: 75 років

All day
10.04.2022

75 років від дня народження Юрія Рудавського (1947–2007), українського педагога, члена-кореспондента НАПН України, ректора Національного університету «Львівська політехніка»

 

Народився Юрій Рудавський у Львові 10 квітня 1947 в сім’ї лікаря. Вищу освіту здобув у Львівському державному університеті ім. І. Франка на фізичному факультеті. У 1970 розпочав наукову роботу у Львівському відділенні Інституту теоретичної фізики АН УРСР під керівництвом академіка НАН України І. Юхновського. В 1977 Рудавський захистив кандидатську дисертацію «Дослідження моделі Ізінга методом колективних змінних», а в 1986 – докторську «Статистична теорія регулярних і структурно невпорядкованих систем у методі функціонального інтегрування» за спеціальністю «Теоретична і математична фізика». У 1987 обраний на посаду професора кафедри вищої математики Львівського політехнічного інституту. У 1991 Юрій Рудавський став першим у незалежній Українській державі демократично обраним ректором Львівської політехніки. Двадцять років свого життя Рудавський віддав Львівській політехніці.

У 2003 вчений став членом-кореспондентом Академії педагогічних наук України. Був почесним доктором Вроцлавської та Шльонської політехнік.

Професор Юрій Рудавський був висококваліфікованим спеціалістом з теорії фазових переходів і невпорядкованих магнітних систем. У його працях розвинуто ефективний математичний метод функціонального інтегрування квантових і класичних спінових систем. На основі одержаних результатів і висновків сформульовано новий перспективний напрям досліджень – мікроскопічну теорію структурно невпорядкованих магнітних систем, що ґрунтується на методі функціонального інтегрування.

Юрій Рудавський – автор понад 200 наукових праць. У колі його наукових інтересів було також дидактичне забезпечення вивчення математичних дисциплін студентами інженерно-технічних та економічних спеціальностей. За серію робіт «Теорія динамічних властивостей та фазові переходи в рідких магнетиках» одержав премію НАН України.

Помер діяч 21 лютого 2007. Похований на центральній алеї Личаківського цвинтаря поруч із Іваном Франком та Соломією Крушельницькою.

Детальніше про Юрія Рудавського: https://cutt.ly/vShWcTx

View full calendar

This entry was posted in . Bookmark the permalink.