Сергій Якутович: 70 років

Сергій Якутович: 70 років

All day
21.11.2022

Сьогодні – 21 листопада 2022 року – виповнюється 70 років від дня народження художника, графіка, книжкового ілюстратора – Сергія Якутовича (1952-2017).

Народився Сергій Якутович 1952 року у Києві в родині художників. Його батько Георгій Якутович -український графік, був відомий також роботою в кіно, зокрема над фільмом «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова. Мати - Олександра Павловська - також художниця і педагогиня.

У 1970 році Якутович закінчив Республіканську середню художню школу ім. Т.Г. Шевченка, а в 1973 році – московський поліграфічний інститут (факультет художнього оформлення). Також із 1973 до 1974 року навчався на графічному факультеті Київського державного художнього інституту (Національна академія мистецтва та архітектури).

Сергій Якутович проілюстрував 160 видань, серед яких 17 томів модерної української літератури. Проілюстрував видання роману Ліни Костенко «Берестечко» для видавництва «Либідь» (2010 рік), за це він отримав одразу дві премії на міжнародній виставці у Ашгабаті - у номінаціях «Найкращий художник» та «Дитяча книга».

Художник також зробив великий внесок у кінематограф: брав участь як головний художник у створенні художнього фільму Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу» і «Тараса Бульби» Володимира Бортка, телефільмів «Ще як ми були козаками», «Загублений рай».

Сергій Якутович ще за часів срср регулярно виставляв свої роботи за кордоном. При чому, почав це робити в дуже молодому віці, коли йому було всього 21 рік. Художник отримував премії на виставках у Берліні, Братиславі, Любляні, Кракові. У 1985 році Якутович був нагороджений премією «Берлінале». Роботи Сергія Якутовича зберігаються як в українських музеях, так і в музеях по всьому світі. Малюнки художника виставлялись у Білому дому, Смітсонівському музеї у Вашингтоні, їх можна знайти в музеї міста Катанья, берлінському Altes Museum та інших.

За своє життя Сергій Якутович отримав чимало нагород. У 2003 році художник отримав Золоту медаль Академії мистецтв України, в 2004 році став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, був членом-кореспондентом Академії мистецтв України, у 2008 році здобув почесний приз фонду "Україна-3000" за внесок у розвиток українського кінематографа та був відзначеним почесним званням «Народний художник України».

Помер художник 27 червня 2017 року після тяжкої хвороби у віці 65 років. Похований на Байковому кладовищі у Києві.

Рішенням Київської міської ради від 15.04.2022 70 років від дня народження Сергія Якутовича відзначається на території Києва #КМДА #ДепКультури

View full calendar

This entry was posted in . Bookmark the permalink.