Кирило Стеценко: 140 років

Кирило Стеценко: 140 років

All day
24.05.2022

#ПедагогічнийКалендар2022 

24 травня виповнюється 140 років від дня народження композитора, диригента, педагога Кирила Стеценка (1882–1922).

Народився Кирило Стеценко в селі Квітках (тепер Черкащина) в сім’ї художника-самоука. Навчався в Софійській духовній школі, Київській духовній семінарії, музичному училищі російського музичного товариства та Музично-драматичній школі Миколи Лисенка. Мешкав і працював у Києві, Білій Церкві, Тульчині, Тиврові, Олександрівську-Грушевську, Голово-Русаві, Ямполі, Вінниці та Веприку.

Значне місце у житті Кирила Стеценка займала педагогічна діяльність. Його прізвище вже за життя називали серед прізвищ відомих музичних педагогів. Попри короткий вік (39 років), композитор провадив активну педагогічну практику, зробивши свій вклад до національної методики викладання музики та співу.

З 1902 року він керував семінарським хором. По закінченні семінарії працював учителем у Київській церковно-вчительській школі, згодом викладав спів у школах в Олександрівську-Грушевську, у Білій Церкві, у Вінниці, а потім у Києві вчителем семінарії.. Писав хорові твори, деякі з них виконувались студентським хором Київського університету. З 1910 року викладав церковний спів у Тиврівському духовному училищі.

Брав активну участь в організації музичного життя і музичної освіти в Києві, організував кобзарську школу. Працював у музичному відділі Міністерства освіти, з 1919 року керував музично-хоровою секцією музичного відділу «Дніпросоюз» (Київ). Був ініціатором та організатором мандрівних хорових капел, з однією з них концертував на Поділлі. Дбав про покращення справ з фотодруку та бібліотечної справи.

Вчителював у Музично-драматичному інституті ім. Лисенка, був одним з організаторів Всеукраїнського музичного товариства ім. Леонтовича, також організатор і учасник багатьох шевченківських концертів. З грудня 1920 року проживав у с. Веприк на Київщині, де 29 квітня 1922 року пішов з життя.

Рішенням Київської міської ради від 15.04.2022 140 років від дня народження Кирила Стеценка відзначається на території Києва.

#КМДА #Депкультури

View full calendar

This entry was posted in . Bookmark the permalink.