Виставка «Педагогічний музей України: 110 років» листопад 2012-січень 2013

ПРЕС-РЕЛІЗ

2012 р. Педагогічний музей України відзначає 110-річчя від початку своєї діяльності у 1902 р. (створений згідно з Положенням про Педагогічний музей при Управлінні Київським навчальним округом від 23 серпня 1901 р.).
Мета виставки: висвітлити основні періоди розвитку музею через експонування національних пам’яток історії освіти і педагогічної думки України; представити діяльність сучасного Педагогічного музею України, його досягнення та творчу співпрацю.
Урочисте відкриття виставки: 14 листопада 2012 р. о 10:00.
Концептуальна ідея ділить експозиційний простір виставки на кілька основних частин: інформаційну, історико-педагогічну, меморіальну.
Відкриває виставку інформаційна частина, де у формі плакатів подано загальну інформацію про заснування, становлення, місію та основні напрями діяльності музею.
Далі експозицію продовжують три історико-педагогічні музейні простори, які відображають основні періоди діяльності музею: «Педагогічний музей на початку ХХ століття», «Республіканський педагогічний музей УРСР» та «Сучасний Педагогічний музей України». Основою експозиції кожного простору є фрагмент інтер’єру класної кімнати (парта, класна дошка, навчальне приладдя), шкільна форма, підручники та зошити, документи про освіту відповідного історичного періоду.
У меморіальній частині експонуються фотографії, документи, прижиттєві публікації та особисті речі видатних українських педагогів: Г.Т. Лубенця, С.Ф. Русової, І.П. Соколянського, О.М. Астряба та Т.Ф. і Ф.Ф. Бугайків.
На виставці представлено нормативні документи про заснування та діяльність музею у різні історичні періоди, навчальну та навчально-методичну літературу, періодичні освітні видання ХІХ — поч. ХХ ст., матеріали про творчу співпрацю музею.
Завдяки інтерактивній формі експозиції відвідувачі виставки можуть запросто посидіти за партою початку ХХ століття, відчути себе учнем часів СРСР чи сучасним школярем. Фотографуватися – обов’язково!
Термін функціонування виставки: 14 листопада 2012 р. — 31 січня 2013 р.

Фотогалерея