25 червня 2025 року Педагогічний музей України долучився до події в Музеї видатних діячів української культури — публічної розмови в межах виставки «Справа СВУ: страсна весна 1930-го», яка присвячена масовим репресіям проти української інтелігенції.
Тема розмови — трагічні долі українських педагогів, яких було оголошено “учасниками підпільної організації СВУ”, зокрема Першої української гімназії імені Тараса Шевченка в Києві. Її директор Володимир Дурдуківський, талановитий педагог і організатор, став однією з ключових фігур сфабрикованого процесу. Разом із ним — десятки вчителів і учнів, чиї долі було зламано лише за спробу творити спражню українську школу.
У розмові взяли участь:
Ольга Сухомлинська — педагогиня, академік НАНП України, докторка педагогічних наук, професорка, донька Василя Сухомлинського;
Олександр Міхно — директор Педагогічного музею України, доктор педагогічних наук.
Модераторка – Інна Галак, кандидатка філологічних наук, заступниця директорки Музею видатних діячів української культури.
Наприкінці розмови прозвучали слова щирої вдячності колективу Музею видатних діячів української культури за глибоку, чутливу й актуальну виставку, що повертає пам’ять про репресованих діячів української культуру та освіти.
«Коли пам’ять болить — це означає, що вона жива. А коли ми говоримо про репресованих педагогів, ми повертаємо голос тим, кого намагалися змусити мовчати», — зазначив директор Педагогічного музею України Олександр Міхно.