Педагогічний музей України цьогоріч втретє взяв участь в онлайн-акції #MuseumWeek, що тривав від 13 по 19 червня 2022 року. Впродовж тижня музеї світу у форматі «7 днів, 7 тем, 7 хештегів» розповідали про себе та свою діяльність. #MuseumWeek2022 здобув неабияку популярність, адже за спільними хештегами була об’єднана максимальна кількість музеїв з усього світу.
Отже, упродовж #MuseumWeek2022 на фейсбук-сторінці Педагогічного музею України, постами, які взяли участь в акції, було охоплено понад 27,5 тис. осіб, уподобань, коментарів та поширень — 622.
Monday 13 #InnovationMW
Людський голос — унікальна річ!
Скільки всього він може зробити!
Завдяки голосу оживає чарівний світ книжки. А головне — він стає більш доступним! Хтось багато подорожує і не має можливості возити з собою книги, хтось просто любить слухати, а не читати. А для когось аудіоформат – єдиний спосіб пізнати казковий світ книги.
У проєкті #аудіофонди_педмузею голоси наших партнерів-волонтерів оживили багато дитячих творів зі старовинних дитячих видань, зберігши фонетико-лексичні особливості оригінальних текстів. А це, в свою чергу, дає можливість ширшій аудиторії доторкнутись до живої історії.
Пропонуємо вам поринути у чарівний світ дитячої книжки завдяки нашому проєкту!
Посилання на гугл-диск з аудіо у першому коментарі. Радимо заглядати туди періодично, оскільки ми додаємо нові аудіо.
#Museumweek2022 #socialimpact #equality #culture4all #accessToCulture #innovationMW 13 JUNE
Tuesday 14 #CreatorsMW
Тема другого дня #Museumweek2022 – #creatorsMW. У цей день музеї відіграють роль віртуальних кураторів, створюючи плейлісти для своєї аудиторії. До вашої уваги 5 українських пісень про роль вчителя у нашому житті: від тієї пісні, яка стала класикою, до сучасних драйвових хітів, один з яких записаний відомим українським гуртом разом із вчителями.
- Класика, яку знає кожен школяр і яка залишається в серці на все життя – «Вчителька». Усім знайомі слова «Вчителько моя, зоре світова…», написані Андрієм Малишком у 1960 та покладені на музику Платоном Майбородою. У виконанні Анатолія Мокренка: https://youtu.be/be4pw-44VcE
- Трек «Прокачай» гурту «ТНМК» разом з вчителями. Запис цього треку був ініційований ГС Освіторія до церемонії нагородження кращих креативних педагогів країни. Гурт «ТНМК» виконав пісню разом з вчителями – лауреатами щорічної національної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine-2019: https://youtu.be/CyDvyOpG3u8
- Цю пісню активно наспівували всі школярі 10-15 років тому, а зараз вона викликає ностальгію. У 2007 Гурт «ТІК» в першому своєму альбомі випустив пісню «Вчителька», яка швидко набрала обертів та стала хітом: https://www.youtube.com/watch?v=GPgisycT_go
- Заслужена артистка України Наталія Май, її доньки Олеся та Станіслава Май, які пішли також музичним шляхом, неодноразово виконували пісні, присвячені вчителям та школі. Одна з них, зі збірки «Зелений вітер» – лірична пісня Вчителю»: https://youtu.be/OAqB0o17oAk
- Ще одна лірична пісня про і для вчителів від співачки, викладачки естрадного вокалу та волонтерки Маріанни Сухолової – «Рідні вчителі»: https://youtu.be/137MO_qs2dI
Відверто кажучи, нам досить складно було скласти цей плейліст: виявилося, що гарних пісень про вчителів досить мало. Можливо, ви нам допоможете і в коментарях додасте інші хороші пісні для вчителів і про вчителів.
#myCreations #creatorsMW #myMusic #mySongs
#ТОП5_за_версією_Педагогічного_музею_України
Wednesday 15 #FreedomMW
#Museumweek2022 Wednesday 15 #FreedomMW
Триває наша боротьба за свободу, цінності і майбутнє наших дітей.
І на передовій цієї боротьби – вчителі та науковці, які стали до лав ЗСУ та територіальної оборони.
За нами правда! За нами перемога!
Thursday 16 #SexualityMW
#Museumweek2022 Thursday 16 #sexuality
Продовжуємо представляти підручники 2-ї половини ХХ ст. з фондів музею. Сьогодні оглянемо підручник «Людина. Анатомія. Фізіологія. Гігієна» для 8 класу. На обкладинці зображено фрагмент статуї Давида Мікеланджело, однієї з найвідоміших статуй усіх часів.
Автори: Г.М. Цузмер, О.Л. Петришина.
Обкладинка художника Л.П. Згурського
Підручник видано 1973 у Харкові видавництвом «Радянська школа» тиражем 200 000 примірників.
Ціна 48 коп.
Оголене тіло завжди було предметом захоплення, фантазії, натхнення. В античні часи скульптори любили зображати оголені тіла, поклоняючись молодості та красі.
Епоха Відродження повернула тіло оголеної жінки в образ богині, яку часто можна зустріти на полотнах того часу. Згадаймо «Народження Венери» Боттічеллі чи «Данаю» Тиціана.
У сучасній візуальній культурі оголене тіло представляється переважно не як об’єкт жадання, а втілює роздуми про людське буття, світобачення, акцентує на вразливості плоті.
Сексуальність у творах мистецтва – це історичні реалії, митці різних епох любили зображати тіло людини, його форми, рельєфи. Поза сумнівом, зображення людського тіла завжди привертає більше уваги, але пам’ятаймо, що мистецтво виражає найглибші думки найпростішим способом.
Friday 17 #EnvironmentMW
Черговий випуск на нашому ютуб-каналі присвячуємо темі охорони природи в історії українського шкільництва. Цим ви випуском ми долучаємось до міжнародної онлайн-події #MuseumWеek2022, відповідно до програми якого тема сьогоднішнього дня – екологія та охорона природи
#planet #planetEarth #globalWarming
#museumsAreNotNeutral #future #spaceExploration #environmentMW #weather #climateChange 17 JUNE
Saturday 18 #LifeLessonsMW
#quotes #motivation #LifeLessonsMW
В усі часи людство мало вчених, педагогів, філософів, які викладали свої думки у стислих оригінальних висловах – афоризмах. У цих висловах знаходимо цінні ідеї та міркування про світоустрій та суспільне життя.
Sunday 19 #DanceMW
#Museumweek2022 Sunday19 #dance
#фотобанк_педагогічного_музею
Танець – вид мистецтва, відомий з давніх часів; він існує в культурних традиціях усіх народів. За свою довгу історію танець змінювався, відображаючи культурний розвиток людства.
В школах, дитсадках танок завжди був рухливою грою, від якої діти були в захваті. Батьки з радістю віддають свої діток у хореографічні гуртки, оскільки танець чудово розвиває моторику, ритм, налагоджує взаємодію.
Фото групове. Учасники хореографічного гуртка Львівської СШ №4 виконють танець «Пастушок», м. Львів (рік невідомий). Фотокомплекс. Папка «Початкова школа». Фото № 139. Офсет чорно-білий.
А ви відвідували хореографічні гуртки чи будь-які інші?