До Дня працівників освіти, 7 жовтня 2024 р. узатишному просторі для родин з дітьми Кіровоградської універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулась презентація книги «Праці Володимира Дурдуківського у фондах Педагогічного музею України». Видання присвячене 150-річчю від дня народження видатного українського педагога, літературознавця, громадського діяча. У зібранні взяли участь понад 80 гостей: науковці, представники органів управління освітою, музеїв, державного архіву Кіровоградської області, педагоги та бібліотекарі з області.
Ведуча зустрічі – Лариса Гайда, провідний науковий співробітник Педагогічного музею України.
Видання презентували:
Олександр Петрович Міхно – доктор педагогічних наук, директор Педагогічного музею України, укладач – акцентував, що видавничу серію «Педагогічні републікації» Педагогічний музей України започаткував у 2014 р. з метою популяризувати й актуалізувати маловідомі або призабуті праці українських педагогів та освітніх діячів минулого; одинадцятий випуск цієї серії містить 11 републікацій праць Володимира Дурдуківського та статті про його життя й діяльність, які зберігаються у фондах Педагогічного музею України.
Ольга Василівна Сухомлинська – доктор педагогічних наук, академік Національної Академії педагогічних наук України, науковий редактор — ознайомила присутніх з біографією Володимира Дурдуківського, приділивши детальну увагу його внеску у формування української національної школи, розповіла про увічнення пам’яті педагога у енциклопедичних і довідкових виданнях.
В обговоренні взяли участь:
Надія Андріївна Калініченко – доктор педагогічних наук, професор, ветеран педагогічної праці Центральноукраїнського університету імені Володимира Винниченка, Заслужений учитель України. У своєму виступі вона охарактеризувала зміст і форми роботи Школи Дурдуківського, вказавши на зв’язок його ідей з гуманною педагогікою Василя Сухомлинського та програмними завданнями Нової української школи.
Артем Ігорович Безшкуренко – завідувач регіонального Центру наукових історико-краєзнавчих досліджень при Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї – приділив увагу регіональним проблемам дослідження і повернення імен репресованих педагогів, матеріали про яких розміщені у виданні «Реабілітовані історією».
Світлана Анатоліївна Ушакова – завідувачка відділу мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського — розповіла про діяльність Володимира Дурдуківського як театрального критика, адже він готував дописи про виступи групи корифеїв українського професійного театру та сприяв публікаціям пов’язаним з музикою і театром.
Під час зустрічі презентоване друковане видання було подароване науковцям Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка та Кіровоградської універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.
Книга «Праці Володимира Дурдуківського у фондах Педагогічного музею України» є доступною, вона розміщена на сайті Музею і стане корисною викладачам, музейним та бібліотечним працівникам, а також всім, хто цікавиться історією української освіти.
Лариса Гайда,
провідний науковий співробітник музею