My Calendar

07.06.2022

Іван Сікорський: 180м років

Іван Сікорський: 180м років

All day
07.06.2022

Іван Сікорський – психіатр, психолог, професор Київського університету Св. Володимира, громадський діяч. 

Іван Олексійович Сікорський народився 7 червня 1842 у с. Антонове Київської губернії у родині священника. Початкову освіту здобув у місцевому духовному училищі, продовжив навчання в Київській духовній семінарії. Після закінчення курсу медичних наук в університеті Св. Володимира отримав звання доктора медицини за спеціальністю патологія душевних і нервових хвороб (1872).

Іван Сікорський був редактором київського медичного журналу «Вопросы нервно-психической медицины» (1896-1905), засновником та головою низки наукових товариств. З його ініціативою у Києві засновано Лікарсько-Педагогічний Інститут для розумово-відсталих та нервових дітей. Сікорський автор понад 100 наукових праць, багатьох монографій і посібників, у тому числі близько 50 із загальної психології. Іван Сікорський перший у світовій науці почав застосовувати експеримент у вивченні дитячої психології Також досліджував психологічні аспекти суїциду.

Іван Сікорський помер 14 лютого 1919  та похований на Байковому цвинтарі в Києві. Його син Ігор Сікорський  емігрував та став видатним авіаконстурктором.

Детальніше про І. Сікорського – на нашому сайті: http://pmu.in.ua/virtual-exhibitions/до-175-річчя-від-дня-народження-сікорськ/.