Заснування Чернігівського колегіуму: 320 років

Заснування Чернігівського колегіуму: 320 років

All day
02.07.2020

320 роківвід заснування (1700) Чернігівського колегіуму (на зразок Києво-Могилянського), одного з найдавніших навчальних закладів на Лівобережній Україні.

Чернігівський колегіум був заснований з ініціативи церковних і державних діячів, педагогів, видатних письменниківXVII — початку XVIII ст. — Лазаря Барановича та Іоана Максимовича.Л.Баранович —ректор Києво-Могилянській колегії (1650–1657) заснував в Чернігові школу при архієрейському домі, а Іоанн Максимович у 1700 реорганізував її в колегіум за фінансової підтримки І. Мазепи.

 Завдяки рівню підготовки учнів колегіум отримав широку популярність. Основна увага в колегіумі приділялася опануванню латинської мови,  такожвивчалася польська, грецька, німецька, французька мови. Викладали — філософію, поетику, риторику, математику, географію тощо. У колегіумі здобували освіту вихідці з козацтва, міщанства, духовенства, селян.З самого початку існування Чернігівського колегіуму в ньому, як і в Києво-Могилянській академії, складалися та ставилися п’єси. Навчальний заклад готував освічені кадри для державної служби, перекладачів, літераторів, церковних діячів та медиків.

У 1786  Чернігівський колегіумреорганізований в духовну семінарію, яка проіснувала до 1917. У роки Другої світової війни будівля була спалена, а у 50-х рр. ХХ ст. — відреставрована. Нині тут розміщується  адміністрація Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

View full calendar

This entry was posted in . Bookmark the permalink.