Нову онлайн-екскурсію підготував Музей історії України у Другій світовій війні

Увага! На нашому сайті з’явилася нова опція – онлайн-екскурсія «Друга світова мовою експозитів».

Друга світова війна, попри те, що завершилася 75 років тому, не зникає з горизонтів політичних дискусій, не перестає бути в епіцентрі пропагандистських маніпуляцій. Водночас це тема, яка продовжує викликати жвавий інтерес, адже за нею сховані буденності Зла, різні подієві грані, батальні та соціогуманітарні сюжети, особисті історії та цілі родинні драми.

Історія Другої світової війни – непроста історія. Непроста своєю багатогранністю, строкатістю й наслідками. Непроста своїм переходом у «війни пам’яті» й тим, що безпосередньо впирається у війну сучасну…

Як розповідати про минулу війну? У який спосіб про неї говорити з тими, хто знає про війну з родинних історій та підручників, чи тими, які вивчають її фахово й професійно? Як оприлюднити чи візуалізувати цю історію, говорити про її множинність та, зрештою, вийти за межі винятково мілітарного опису?

Очевидно, що ключем має стати розуміння нашого сьогодення. Тут потрібен виключно голос істориків та фахівців, а також неупереджена мова історичних джерел, зокрема й музейних.

Ми запрошуємо вас на онлайн-екскурсію «Друга світова мовою експозитів». 35 музейних предметів розкажуть, як Молох-Зло перемелював людські долі та як Людина його долала…

Онлайн-екскурсія на сайті музею доступна у двох варіантах: по кожному з об’єктів або суцільним відео. Обирайте, дивіться, слухайте і памятайте, що це лише 35 експонатів із 18 тис., представлених у музейній експозиції… Тож після завершення карантину чекаємо вас у музеї.

Джерело