В Музеї історії Львівського національного університету імені Івана Франка 20 травня 2016 року відбулося засідання Круглого столу «Організація проектної роботи у просторі музею», організатором якого була Лабораторія музейної педагогіки кафедри загальної та соціальної педагогіки Львівського національного університету імені Івана Франка.
Головною метою Круглого столу було обговорення різних аспектів застосування проектної роботи у музейному просторі з учнями загальноосвітньої школи та студентами.
Під час заходу учасники закцентували увагу на методичних аспектах застосування музейно-педагогічних проектів у роботі з учнівською та студентською молоддю (доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки ЛНУ, завідувач Лабораторії музейної педагогіки ЛНУ Олексій Караманов), громадянознавчому потенціалі проектної діяльності у сфері культурної спадщини (завідувач кафедри історії України та етнокомунікації Національного університету “Львівська Політехніка”, професор Поліна Вербицька), особливостях проведення музейних уроків на експозиції (молодший науковий співробітник Національного музею у Львові ім. А. Шептицького (відділ “Українське мистецтво ХХ ст.”) Людмила Співак, завідувач Музею історії Львівського університету Юрій Гудима та старший науковий співробітник відділу зброї Львівського історичного музею «Музей-Арсенал», доцент Андрій Прокіп).
У дискусії активну участь взяли Оксана Сурмач – кандидат історичних наук, директор Педагогічного коледжу ЛНУ; Ірина Ласкій – заслужений вчитель України, вчитель-методист ЗСШ № 50 м. Львова; Олександра Гурин – кандидат педагогічних наук, методист НМЦО м. Львова; Тетяна Власевич – кандидат філософських наук, асистент кафедри теорії та історії культури ЛНУ.
У ході роботи «круглого столу» було наголошено на особливостях реалізації музейно-педагогічних проектів; змісті, завданнях і характері проектної роботи в музеї з учнівською та студентською молоддю; питаннях актуалізації культурної спадщини засобами музейної педагогіки й перспективах застосування проектної роботи у процесі викладання психолого-педагогічних, історичних та мистецьких дисциплін.
Олексій Караманов
Фото – Юрій Гудима, Олексій Караманов