Музей Голодомору розпочинає роботу над проєктом з доступності

За підтримки Українського культурного фонду команда Музею Голодомору починає роботу над проєктом «Дотик на пам’ять». Разом із ГО «Культурні географії» та тифлопедагогинею Ольгою Свєт музейні працівники оволодіють навичками роботи з людьми з порушеннями зору для створення музейної програми й покращення обслуговування таких відвідувачів. Одним із результатів програми стане перше інклюзивне доповнення до експозиції Музею Голодомору.

Проєкт «Дотик на пам’ять» стане частиною культурно-освітньої роботи музею з інклюзії. Інклюзивна музейна програма  для незрячих, створена в ході проєкту, має забезпечити повноцінний доступ до інформації про геноцид українців та поширення її для запобігання подібних злочинів.

Під час тренінгів з експертами та консультантами з інклюзивності ми з’ясуємо найкращі форми подання теми Голодомору для незрячих та слабозорих людей. Набуті знання та досвід дозволять створювати нові музейні продукти для людей з інвалідністю.

Музей Голодомору — це платформа для співпраці з дослідницькими інститутами, мистецькими осередками, освітніми центрами. Результати спільної діяльності інтегруються у шкільні та університетські навчальні програми, тому ми почали роботу над адаптацією їх і для осіб з інвалідністю. Завдяки проєкту «Дотик на пам’ять» Музей Голодомору вперше в Україні дасть можливість незрячим «побачити» архівні фото, зроблені у 1932-33 роках, прослухати унікальні свідчення очевидців Голодомору, зібрані під час музейних експедицій, ознайомитись із архівними документами, дослідити територію музею.

Джерело