Музей у Коломиї створює бібліотеку для відкритого доступу

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського розпочинає втілення проєкту «Музейна бібліотека – відкритий простір».

Проєкт реалізується в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати Україна — Карпатська агенція регіонального розвитку» та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей.

Бібліотека Національного музею нині налічує 13765 примірників книг, понад 50000 архівних документів, фотографій, фотоплівок, слайдів, понад 700 одиниць збереження журналів та альманахів, а також 221 комплект (підшивку) газет ХІХ–ХХ століть, близько 1000 СD та DVD дисків. Проєкт ставить за мету розширення площі для якісного зберігання та облаштування приміщення задля вільного доступу користувачів бібліотеки.

Для того, щоб книгозбірня стала своєрідним науковим центром не лиш для фахівців Музею, а й для ширшого кола відвідувачів, передбачено оснащення сучасним комп’ютером, сканером-ксероксом, доступом до мережі Інтернету тощо. Усе це дасть змогу робити копії, а також влаштовувати дистанційний доступ до рідкісних видань, вести діалог з читачами.

Проєкт враховує і те, що світова пандемія поставила перед людством глобальне завдання — забезпечити дистанційний доступ до всіх можливих культурних історичних інформаційних об’єктів. Крім каталогізації видань (яка в паперовій формі ведеться здавна), передбачено створення електронного каталогу, розробка та оприлюднення різноманітних бібліографічних покажчиків.

Поєднання традиційних і сучасних технологій сприятиме зростанню ефективності роботи бібліотеки, поглибить її віддачу. Ми прагнемо, щоб бібліотечний ресурс став доступним для якнайбільшої кількості користувачів, а сама бібліотека стала сучасною інформаційною платформою.

Джерело