Відкриття виставки «Джерела творчості Григорія Костюка»
5 грудня 2014 р. в Педагогічному музеї України відбулось відкриття виставки «Джерела творчості Григорія Костюка», що присвячена 115-й річниці від дня народження Григорія Силовича Костюка (1899-1982), видатного вченого-психолога, засновника школи психології в Україні, педагога.
Директор музею Олександр Міхно привітав присутніх – співробітників Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, Державної науково-педагогічної бібліотеки ім. В.О. Сухомлинського, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Могильне Гайворонського району Кіровоградської області – та наголосив, що основна мета заходу – вшанування пам’яті Григорія Костюка та популяризація його творчої спадщини.
Презентацію матеріалів виставки провів науковий співробітник музею Олег Сівков, який, спираючись на матеріали експозиції, розповів про джерела творчості Григорія Костюка – розкішну природу малої батьківщини вченого, родинну педагогіку, шкільні роки, навчання в Київській колегії Павла Галагана, учителювання у рідному селі, дослідження праць видатних українських педагогів та філософів, його перші кроки в науці, захоплення музикою.
Презентація завершилася українською народною піснею «Із-за гори кам’яної», яку, за спогадами М. Вовчик-Блакитної, любив співати Григорій Костюкразом з Павлом Чаматою.
На відкритті були присутні та виступали Сергій Мусатов, кандидат психологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту психології ім. Г.С. Костюка, Антоніна Ваврик, провідний спеціаліст лабораторії психодіагностики Інституту психології ім. Г.С. Костюка, Євген Верещак, старший науковий співробітник Інституту психології ім. Г. С. Костюка, Ірина Долібська, заступник директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи с. Могильне, молоді вчителі цієї школи Тетяна Стародуб і Раїса Лехенко
Сергій Мусатов виступив зі спогадами про Григорія Костюка, з яким працював у Інституті психології з початку 1970-х рр. Значне місце у виступі він приділив проблематиці психології дитини.
Ірина Долібська поділилася відомостями про малу батьківщину Григорія Костюка та вшанування його пам’яті у рідному селі.
Виставка триватиме до січня 2015 р.
О. Сівков,
науковий співробітник Педагогічного музею України