У березні — квітні 2012 року в межах виставки «НАПН України – 20 років» Педагогічний музей України спільно з Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління продовжує проведення освітніх заходів (публічних лекцій) для школярів старших класів ЗНЗ, студентів, педагогічної громадськості м. Києва. Як окремий освітній захід для слухачів лекторію проводитиметься тематична екскурсія по виставці «Національна академія педагогічних наук України – 20 років» з метою ознайомлення слухачів з досягненнями наукових установ Академії.
Графік публічних лекцій:
29, 30 березня (для старшокласників ЗНЗ — 10 квітня): Космічні технології для природознавства, вивчення та використання ресурсів і моніторингу довкілля (професор кафедри геоінформаціних та аерокосмічних технологій ДЕА, академік відділення інженерної екології Академії інженерних наук України, Готинян Василь Степанович).
4, 6 квітня (для старшокласників ЗНЗ — 11 квітня): Свiт в «Єдиному вiкнi»: байки та те, що треба знати (завідувач кафедри геоінформаційних та аерокосмічних технологій ДЕА Галенко Іван Вікторович, заступники голови правління ПрАТ «ЕСОММ і Ко» Ковгар Володимир Борисович, Комов Сергій Анатолійович).
12квітня (для старшокласників ЗНЗ): Грошова винагорода за об’єкти права інтелектуальної власності на прикладах ГІС та при обробці космічних знімків (викладач кафедри геоінформаційних та аерокосмічних технологій ДЕА, консультант Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти (2008-2011 рр.) Лі Артур Костянтинович).
5, 9 квітня: Інтелектуальна власність і урегулювання правовідносин викладачів комерційних вузів, ліцеїв та коледжів (викладач кафедри геоінформаційних та аерокосмічних технологій ДЕА, консультант Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти (2008 – 2011 рр.) Лі Артур Костянтинович)
2, 3 квітня (для старшокласників ЗНЗ — 17 квітня ): Екологія інформації: базові знання з інформаційної безпеки для життя в умовах глобальної конкуренції (професор кафедри геоінформаціних та аерокосмічних технологій ДЕА, державний експерт з інформаційної безпеки Харченко Леонід Сергійович).
26, 27 березня (для старшокласників ЗНЗ — 18 квітня): Просторове мислення – «лакмусовий папірець» можливостей адекватно сприймати математичний світ (вчитель математики iз 30-рiчним стажем, автор книжкової серії «Гармонійний розвиток» Косенко Валерій Михайлович).
28 березня, 24 квітня (для старшокласників ЗНЗ — 19 квітня): Метадані: iнформацiя про iнформацiю і сучаснi вимоги до умінь i навиків працювати з мета даними (доцент кафедри геоінформаціних та аерокосмічних технологій ДЕА Присяжний Володимир Ілліч).
20, 25 квітня (для старшокласників ЗНЗ — 23 квітня): Філософія вільного програмного забезпечення та доступ до просторових даних (доцент кафедри геоінформаціних та аерокосмічних технологій ДЕА Родина Віктор Володимирович, голова міського методичного об’єднання гуртків інформатики, відмінник освіти, вчитель-методист Саприкіна Ольга Костянтинівна, представник ВГО «Українське піратське співтовариство» Ігначук Олексій Ігорович).
Лекції проходять з 10:00 до 13:25 у експозиційному залі Педагогічного музею України за адресою: вул. Володимирська, 57 (аудиторія № 208, 2-й поверх Будинку вчителя)