Про участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Історико-краєзнавча діяльність у закладах освіти: проблеми і перспективи»

22 квітня 2021року, на базі Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді за участі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та обласної організації Національної спілки краєзнавців України відбулась Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Історико-краєзнавча діяльність у закладах освіти: проблеми і перспективи»: http://tourismcenter.if.ua/content&content_id=1025. Під час пленарного й секційних засідань з доповідями та повідомленнями виступили близько 50 учасників.

Актуальні аспекти розвитку музейної педагогіки означили у своїх доповідях партнери Педагогічного музею України:

  • Руслана Маньковська, доктор історичних наук, доцент, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України – «Музейна педагогіка в освітньо-виховному просторі України» – наголосила на усвідомленні й реалізації музейної педагогіки у закладах освіти.
  • Дмитро Омельченко – заступник директора з навчально-виховної роботи Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді – «Форми та засоби організації краєзнавчо-дослідницької роботи у закладах освіти» – ознайомив присутніх з експедиціями, акціями та конкурсами, які проводяться з учнівською молоддю.

Лариса Гайда, провідний науковий співробітник Педагогічного музею України, для секції «Музей закладу освіти як платформа краєзнавчих досліджень в контексті Нової української школи» підготувала повідомлення: «Музеї закладів освіти в контенті електронного ресурсу «Музейна педагогіка».

Програма конференції: (текст програми)