Про участь у II Всеукраїнському Музейному Форумі

3-5 липня 2019 року в місті Переяслав-Хмельницький відбувся Другий Всеукраїнський Музейний Форум  працівників музеїв, науковців, аматорів: https://museum-forum.info/informacziya/spisok-uchasnikiv.html. Організували зібрання Центр пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький Державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди» за підтримки Переяслав-Хмельницької міської ради та Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

Під час роботи Форуму було представлено виставку фахових видань та презентаційних матеріалів музейників України, зокрема й листівку нашого музею «Електронний ресурс «Музейна педагогіка».

Програмою Всеукраїнського музейного форуму передбачалась науково-практична конференція: https://museum-forum.info/informacziya/programa-forumu.html, яка включала пленарне засідання та роботу секцій:

  • Український музей: історія, досвід, перспективи.
  • Фондова та експозиційна робота музеїв.
  • Розвиток форм і методів діяльності музеїв.
  • Музейники, музейна освіта та музейна педагогіка.

 

Провідний науковий співробітник Педагогічного музею України Лариса Гайда під час проведення секції «Музейники, музейна освіта та музейна педагогіка» представила доповідь «Музейна педагогіка: можливості для професійної комунікації». Учасники зібрання предметно обговорили заявлену тематику: Р. Маньковська та Л Карчина презентували проект «Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва»; Г. Андрес, Ю. Ключко, А. Щербань розглядали питання сучасної музейної освіти в Україні; досвідом роботи поділились В. Назаренко, О. Павлова й Л. Белікова.

На завершення Форуму колегам-гостям були запропоновані екскурсії Музеєм народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, НІЕЗ «Переяслав» та майстер-класи з музейної справи для дітей.

 

Матеріали науково-практичної конференції представлені на ресурсі: https://museum-forum.info/informacziya/materiali-forumu.html