Музейна кімната Василя Сухомлинського при Луцькій гімназії № 14

Рішенням Луцької міської ради від 25 червня 2014 року Луцькій гімназії № 14 присвоєно почесне ім’я Василя Сухомлинського.

01Відповідно до нього на засіданні педагогічної ради було вирішено створити тематичну музейну кімнату, яку було відкрито 26 вересня 2014 року.

02Центральний стенд нашої музейної кімнати «Велетень педагогічної думки» знайомить з основними фактами життя, етапами його вчительської діяльності. Відвідувачі можуть роздивитися світлини, на яких відображені моменти життя цієї талановитої, відданої своїй справі людини.

03На стенді «Вустами класика» у вигляді абетки подаються висловлювання педагога щодо виховання та навчання дітей.На нашій книжковій виставці представлені збірки його творів для дітей «Вічна тополя», «Всі добрі люди – одна сім’я», «Квітка сонця», «Вогнегривий коник», його наукові праці, «Серце віддаю дітям» українською мовою та в перекладі англійською, збірки наукових праць про педагога.

04Стенд «Творче використання ідей В.О.Сухомлинського в гімназії» презентує досвід творчого впровадження ідей видатного педагога у практику роботи закладу.

05

Також пропонуються висловлюваннями В.Сухомлинського про мову, оскільки музейну кімнату створено на базі кабінету української мови  та літератури.

Музейну кімнату обслуговують дві групи екскурсоводів з учнів 11-х та 8-х класів. Тут проводяться тематичні уроки, виховні заходи, матеріали використовуються для написання наукових робіт. Вже побували на екскурсії у музейній кімнаті учні як початкових, так і старших класів; слухачі курсів ВІППО, учителі міста та області, депутати та інші гості гімназії, відвідуючи наш заклад, залишали теплі відгуки у візитаційній книзі.

0615-16 вересня 2016 року музейну кімнату відвідали учасникиІХ Міжнародної науково-практичної конференції та ХХІІІ Всеукраїнських педагогічних читань «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: Щоб у серці жила Батьківщина». Під час зустрічі О. Сухомлинська подарувала гімназії низку видань творів батька – В.О.Сухомлинського.