My Calendar

Week of Июн 29th

Понедельник Вторник Среда Четверг Пятница Суббота Воскресенье
29.06.2020(1 event)

All day: Антуан де Сент-Екзюпері: 120 років

All day
29.06.2020

«Шукайте мене в тому, що я пишу»..

Так говорив улюблений письменник мільйонів, автор, чиї твори розібрані на цитати і перекладені багатьма мовами світу, людина, яка подарувала людству «Маленького принца» — Антуан де Сент-Екзюпері.

Видатний французький письменник, поет, мислитель і льотчик Антуан де Сент-Екзюпері (повне ім’я — Антуан Марі Жан-Батист Роже де Сент-Екзюпері) народився 29 червня 1900 р. у Ліоні у сім’ї дворянина. Навчався Екзюпері в Академії мистецтв на відділенні архітектури. Втілюючи свою мрію про небо, закінчив курси пілотажу і став спочатку цивільним льотчиком, а згодом і військовим. У житті Екзюпері тісно переплелися два покликання – письменництво і авіація. У 1930-ті рр. у статусі журналіста газети «Ентрансіжен» Екзюпері був на війні в Іспанії.  З початком Другої Світової війни записався добровольцем у військово-повітряні сили Франції. У складі ескадрильї Екзюпері здійснив безліч бойових і розвідувальних польотів. Загинув письменник у 1944 р. в небі над Середземним морем, виконуючи бойовий політ.

За своє життя письменник створив чимало літературних шедеврів, які по праву визнані надбанням світової культурної спадщини. Та найвідомішим твором Екзюпері лишається «Маленький принц» (1943). Це поетична казка про мужність і просту, мудрість дитячої душі, такі важливі «недитячі» поняття, як життя і смерть, любов і відповідальність, дружба і вірність. «Адже дорослі спочатку були дітьми, лише мало хто з них про це пам'ятає», — говорить автор в присвяті до книги. Одна з ключових філософських тем казки — буття, яке ділиться на реальне буття — існування та ідеальне буття — сутність. Реальне буття тимчасове, минуще, а ідеальне — вічне, незмінне. Сенс людського життя полягає в тому, щоб осягнути, максимально наблизитися до сутності.

Маленький принц — це символ людини-мандрівника у Всесвіті, що шукає прихований сенс речей і власного життя. Це не просто казка-притча у традиційному вигляді, а модернізований, пристосований до проблем нашого часу її варіант, що містить безліч деталей, натяків, образів, взятих з реалій XX століття. «Маленький принц» перекладений більш ніж на 200 мов світу, при загальному накладі в 80 млн. примірників. Книга входить в топ найпопулярніших книг за кількістю продажу в світі.

Казка-притча «Маленький принц» вивчається в курсі зарубіжної літератури для 6 класу середньої школи.

30.06.2020
01.07.2020
02.07.2020(1 event)

All day: Заснування Чернігівського колегіуму: 320 років

All day
02.07.2020

320 роківвід заснування (1700) Чернігівського колегіуму (на зразок Києво-Могилянського), одного з найдавніших навчальних закладів на Лівобережній Україні.

Чернігівський колегіум був заснований з ініціативи церковних і державних діячів, педагогів, видатних письменниківXVII — початку XVIII ст. — Лазаря Барановича та Іоана Максимовича.Л.Баранович —ректор Києво-Могилянській колегії (1650–1657) заснував в Чернігові школу при архієрейському домі, а Іоанн Максимович у 1700 реорганізував її в колегіум за фінансової підтримки І. Мазепи.

 Завдяки рівню підготовки учнів колегіум отримав широку популярність. Основна увага в колегіумі приділялася опануванню латинської мови,  такожвивчалася польська, грецька, німецька, французька мови. Викладали — філософію, поетику, риторику, математику, географію тощо. У колегіумі здобували освіту вихідці з козацтва, міщанства, духовенства, селян.З самого початку існування Чернігівського колегіуму в ньому, як і в Києво-Могилянській академії, складалися та ставилися п’єси. Навчальний заклад готував освічені кадри для державної служби, перекладачів, літераторів, церковних діячів та медиків.

У 1786  Чернігівський колегіумреорганізований в духовну семінарію, яка проіснувала до 1917. У роки Другої світової війни будівля була спалена, а у 50-х рр. ХХ ст. — відреставрована. Нині тут розміщується  адміністрація Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

03.07.2020
04.07.2020
05.07.2020