Теодор Драйзер: 150 років

Теодор Драйзер: 150 років

All day
27.08.2021

«Життя, звівши людину на вершину благополуччя, продовжує і там дражнити й мучити її. Попереду завжди залишається щось недосяжне, вічна спокуса і вічна незадоволеність». Напевно, саме цими словами Теодор Драйзер описав більшість своїх героїв і себе загалом.

Теодор Драйзер народився 27 серпня 1871р. у невеличкому містечку Терре-Хот в сім'ї німецьких іммігрантів. У 1887р. закінчив приходську школу і переїхав до Чикаго, де розносив газети, білизну, збирав квартирну плату, працював у торговця залізними виробами і сам торгував уроздріб, підсобним робітником на залізниці, мив посуд в одному із ресторанчиків. 1889 р. вступив до університету штату Індіана, але вже через рік припинив навчання, оскільки не зміг його оплачувати.

У 1892–1894 рр. працював репортером у газетах Піттсбурга, Толідо, Чикаго і Сент-Луїса. В 1894р.  переїхав до Нью-Йорка та почав працювати редактором в музичній газеті свого брата.

Перша його книга «Сестра Керрі» побачила світ 1900р.. У творі чітко простежується традиційний для американського автора мотив грошей. Письменник описує ті ницості, на які здатна піти людина заради власного добробуту. Варто також згадати, що до появи свого першого роману Драйзер опублікував 42 статті й кілька поем. У 1911р. Драйзер публікує свій другий роман «Дженні Герхардт».

 У 1912р. в світ вийшов перший роман з трилогії «Бажання» - книга «Фінансист». Твір, в основу сюжету якого покладено біографія американського мільйонера Чарльза Йеркса, розповідає читачам історію життя Френка Каупервуда. Між публікаціями книг серії «Бажання» на прилавки вийшли «Геній» (1915), «Американська трагедія» (1925) і «Оплот» (1946). 1931р. в світ вийшла автобіографічна книга Драйзера «Зоря», де він описав своє дитинство та юність.

Драйзер будує свої твори на колосальному матеріалі спостережень і досвіду. Його мистецтво – це мистецтво точного до скрупульозності зображення, мистецтво фактів і речей. Письменник передає побут у всіх його найдрібніших подробицях: він вводить документи, іноді майже цілком взяті з дійсності, цитує пресу, докладно пояснює біржові спекуляції своїх героїв, уважно простежує розвиток їх ділових підприємств тощо.

У 1944 р. Американська академія мистецтв і літератури нагородила Т. Драйзера почесною золотою медаллю за видатні досягнення в галузі мистецтва й літератури.

Помер Теодор Драйзер від серцевої недостатності 28 грудня 1945 р. в Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія).

View full calendar

This entry was posted in . Bookmark the permalink.